dr zohreh پنجشنبه 3 اسفند 1396 12:48 ب.ظ نظرات ()
به نام خداوند بود و نبود

خداوند یاسی به رنگ کبود


سلام به وبلاگ عزیزم و خواننده های محترم!

و اکنون در خدمت شما هستیم با سومین پست کتاب بخونی

قطار سریع اسیر ثروت سازی از نویسنده بسیار بسیار محبوبم دارن هاردی

عنوان اصلی : the entrepreneur roller coaster

این کتاب فوق العاده س! امکان نداره بخونیدش و ترغیب نشین که برین دنبال کارآفرینی!

سبک نوشتن دارن رو خیلی دوست دارم ساده و پر از انرژی و انگیزه! یجورایی منحصر به خودشه...مخصوصا اگه مثل من قبلا کتاب "اثر مرکب" رو خونده باشین و این کتاب رو ببینین امکان نداره ذوق زده نشین برای خوندنش! (چه از خود مطمئن)

تو این کتاب دارن کارآفرینی و موفقیت تو هر حرفه ای رو به سوار شدن قطار هوایی تشبیه کرده و مهم ترین نکاتی که باید برای شروع کسب و کارتون بدونید رو در عنوان های مختلف توضیح داده که با خاطرات و تجربیات خودش لذت خوندنش رو چند برابر کرده...

پیشگفتار روحتما بخونید و با خاطره فروش دستگاه آب تصفیه دارن کلی بخندید و کیف کنید!
 
فصل اول : قدی که نیاز است!

تو این فصل اساسی ترین اصل که برای شروع کسب و کارتون باید بدونید آورده شده...عشق..علاقه...دلیل و چرایی شما! و قدم به قدم کمک تون میکنه تا اون دلیل رو پیدا کنید.


فصل دوم : کمربند ایمنی تان را محکم ببندید!

تو این فصل دارن براتون کاملا شرح میده که چطور با نظرات منفی برخورد کنید...بهرحال ایده ای که شما دارید حتما مسخره میشه...شکست می خوزید...ناامید میشین! دارن یادتون میده که چطور با همه این ها بجنگید...اگه پست پروژه شادی پایانی ماه اول منو بخونید اونجا گفتم که چطور حرف دارن کمکم کرد به نظرات بقیه بی اهمیت بشم...برای کسانی که مثل من در به در دنبال اعتماد به نفس ان هم این فصل فوق العاده س!


فصل سوم : به موتور سوخت رسانی کنید!

تو این فصل دارن از مهم ترین چیزی که کسب و کارتون رو سرپا نگه میداره صحبت میکنه یعنی فروش!...تمام ریزه کاری ها و ترفند های فروش رو به زبون ساده توضیح داده...باید بگم حتی اگه قرار نیست فروشنده باشید باید فروش رو بلد باشین...تو هر حرفه ای که هستید بالاخره به مهارتهای فروش نیاز خواهید داشت شک نداشته باشین.


فصل چهارم : پرکردن صندلی های خالی!

و اما می رسیم به استخدام کارمندانتون...مهم ترین چیزی که باعث موفقیت یا سقوط کسب و کارتون میشه...شما باید بهترین ها رو استخدام کنید تا به بالاترین موفقیت ها برسید...باید بدونید از یه کارمند درجه یک چه انتظاراتی دارین و البته کارمند درجه یک چه انتظاراتی ازتون داره...تجربه های شخصی دارن تو این فصل واقعا جالب بودن از دستشون ندید!


فصل پنجم : سواری در صندلی جلو!

و اما وظیفه اصلی شما در کسب و کار اینه که صندلی جلوی این قطار بشینید و رهبری کنید...نه رئیس نه مدیر که یک رهبر باشید اونم تو قرن بیست و یک با این همه تغییر های عجیب و غریب...واقعا جالبه! واقعا!!!


فصل ششم : سرعت گرفتن !

تو این فصل دارن از بهره وری میگه براتون...سه تا اولویت زندگی تون رو تعیین کنید وبه هرچیزی غیر از اونها نه بگین... این فصل برای من که خیلی بدرد بخور بود...تصمیم گرفتم همه کتابهایی که به هدفهام مربوط نمیشن به بقیه یا کتابخونه بدم و وقتم رو صرفا به کتابهایی بدم که بهم کمک میکنن به اولویتهام برسم...

جالبه که همیش اینو میدونستم ولی اجراش نمیکردم...از یه جایی ببعد آدم میگه دیگه بسه!


فصل هفتم : دست ها بالا!

مسلما هر کارآفرین موفقی با ترس هاش روبرو شده...ترس هایی که اجتناب ناپذیرن چون ساخته ذهن انسانه و کاملا طبیعی...دارن تو این فصل بهتون میگه چیکار کنین با این مهم ترین عامل متوقف کننده که اگه تسلیمش بشید بعدا چیزی جز حسرت براتون نمیاره...


فصل هشتم : به دوربین لبخند بزنید!

اینجا براتون از اصولی میگه که در یک کلام خلاصه میشه : از سواری تون باید لذت ببرین ، همین!


و این تیکه از کتاب رو خیلی دوست داشتم :

"فقط تنها چیزی که لازم است قبل از  سواری کارآفرینی بدانید این است که بدانید کسی شما را باور دارد. آن فرد می داند که شما می توانید. به من اعتماد کنید وقتی می گویم ، من انجامش دادم.

من،دارن هاردی به شما اعتماد دارم .

شما می توانید این کار را انجام دهید.

حتی اگر ما تابحال با یکدیگر ملاقاتی نداشته باشیم...حتی اگر تابحال نشده است که داستان شما را گوش کنم...حتی اگر این کتاب را در نقطه ای دور می خوانید ، این را بدانید: شما آنچه لازم است را دارید وگرنه تا به اینجا نمی رسیدید..مثل هر کتاب دیگری ، این کتاب را کنار می گذاشتید یا در دست تان نگه  نمی داشتید. تصادفی نیست که این کتاب را هم اکنون می خوانید...این کتاب برای شما نوشته شده است.

باید سوار شوید!"


و نصیحت پایانی دارن :

"موفقیت در کسب و کارتان در کارهایی که روزانه انجام می دهید نهفته است."


تصمیم دارم دوباره بخونمش...امیدوارم شما هم حتما بخونیدش و براتون مفید باشه